Ana sayfa Büyü ve Vefkler Nasıl Büyü Yaparım

Nasıl Büyü Yaparım

283
0

Büyü yapmak, büyü, büyü bozmak, nasıl büyü yaparım gibi kavramlar ve sorular, çok eski çağlardan beri her kültür ve inanışta ortaya çıkmış olan kavramlardır. Binlerce yıllık insanlık tarihinde pek çok medeniyette, büyüye rastlanmaktadır. Arkeologlar ve tarihçiler, çeşitli tablet yazıları, tılsımlı nesneleri ve eski dilde yazılmış büyülü sözler içeren pek çok eseri ortaya çıkarmış olup, çok eski tarihlerden günümüze kadar büyü kavramının var olduğunu kabul etmektedirler. Dünyanın her köşesinde, tarih boyunca büyü uğraşı görülmektedir.

 Anadolu ve Mezopotamya özelinde de pek çok medeniyette tarih boyunca büyü uğraşında bulunulmuştur. Bu toprakların ilk medeniyetlerinden bu yana büyü ile uğraşıldığı bilinmektedir. Hitit uygarlığında büyüye ilişkin kanıtlar bulunmakla birlikte, Sümer medeniyetinde de tılsımlı sözlerle Sümerce yazılmış tabletler bulunmuştur. Anadolu ve Mezopotamya bölgesinde, eski çağlardan kalan en yaygın büyü örnekleri Aramice olarak yazılmış, tabletler, parşömenler ve çeşitli yazıtlar olarak görülmektedir. Aramice dili bugün İbranice ve Arapçanın atası olarak bilinmektedir.

İslamiyet’in bu topraklarda kabulü ve yaygınlaşması ile Arapça yazılmış muskalar, çeşitli kağıtlar ve nesneler de İslamiyet’in ilk yıllarından günümüze dek görülmüş olup, güncel olarak da Arapça kullanılmaktadır. Bugün unutulmaya yüz tutmuş Aramice yazılan büyülerde günümüzde kullanılabilmektedir.

Günümüzde de merak edilen sorulardan biri olan nasıl büyü yaparım sorusu cevap aradığımız sorulardan biridir. Bunu da büyü nasıl yapılır başlığında inceleyelim.

Büyü Nasıl Yapılır

Büyü pek çok şekilde ve pek çok yöntemle yapılabilmektedir. Muska, kâğıt, kişisel eşya, hayvansal kaynaklı nesneler, bitkisel (ağaç, çalı, çiçek türleri), su, taş ve kan gibi madde ve eşyalar kullanılarak büyü yapılabileceği gibi tılsımlı sözlerin söylenmesi ile de yapılabilmektedir. Bağlama, ayırma, aşık etme, 41 dikiş, papaz gibi büyü çeşitleri vardır. Bu büyü çeşitlerinden herhangi biri ihtiyacımıza göre seçilebilmektedir. Bunlar dışında tehlikeli kara büyüler de vardır ve sadece yapılana değil yapan ve yaptırana da zararlı etkileri olmaktadır. Ve genel olarak kara büyüler lanetlenmeye sebebiyet veren lanetli işlerdendir. İyi niyetle yapılan, olumlu sonuçlar ortaya çıkaracak büyülerde risk nispeten daha azdır. Ancak büyü konusunda yeterince bilgisi ve uzmanlığı olmayan kimselerin büyü yapmaları önerilmemektedir. Zira büyü, titiz davranılmadığı ve eksik yapıldığında, başımıza kötü şeyler gelebileceği gibi etkisiz olması da olasıdır. Bu yüzden büyü ve vefk gibi meselelerde konunun uzmanlarına başvurmak önerilmektedir. Büyü nedir, nasıl büyü yaparım gibi sorulara da net olarak ve etkili cevaplar, konunu uzmanı medyumlarımız tarafından verilebilmektedir.

Bu sayfa faydalı oldu mu?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here