Ana sayfa Dualar Nazar Nasıl Bozulur?

Nazar Nasıl Bozulur?

1597
1

Nazar; Arapça kökenli bir kelime olup Türkçe karşılığı dikkatli bakış veya kötü enerjiye sahip bakış anlamına gelmektedir. Kötü enerjili bakı anlamına gelen bu kelime kişilerin karşı tarafa dikkatli bir şekilde bakarak kötü enerjilerini transfer etmesi olarak bilinir. Nazar değmesi durumunda nazar edilen kişinin sahip olduğu pozitif enerji dağılır, maddi ve somut eşyaları zarar görür veya işleri kötüye gider. Bir yoğunlaşma sonucunda kötü enerji transfer edilebildiği gibi her zaman kötü enerjiye sahip olan kişiler istemden, bilinçsizce kötü enerjilerini çevrelerindeki kişilere bulaştırırlar. Bu nedenle bazı kişilerin nazarı kuvvetli olarak bilinmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Nazardan Nasıl Kurtuluruz?

* Eğer nazar olduğunu ve başkalarının kötü enerjisine maruz kaldığınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken su ile ellerinizi, yüzünüzü yıkamak ve gusül abdesti almak. Bu sayede üzerinizdeki kötü enerji su ile bedeninizden uzaklaştırılmış olur. Abdest alırken nazar duasını okumanız gerekiyor.

* Üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken üzerinizdeki kötü enerjiyi transfer edebileceğiniz farklı malzemelere dokunmak. Doğa da yer alan ağaç, taş veya toprak gibi malzemeler enerji transferinde başarılı olan malzemeler olduğu için bu malzemelere uzun süre dokunarak üzerinizdeki enerjiyi transfer edebilirsiniz.

* Evinizde veya iş yerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız nazara karşı etkili tütsüler kullanarak bu durumdan kurtulmuş olursunuz. Ada çayı tütsüsü veya kristal tuzun yakılması eylemleri ile evinizde veya iş yerinizde bulunan kötü enerjiyi uzaklaştırmış olursunuz.

Bu işlemler dışında nazarın sahip olduğu kötü enerjiyi yöneterek nazardan kurtulabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle nazara karşı çok etkili olduğu bilinen ve cam göbeği rengine sahip nazar taşlarını yanınızda taşımalısınız. Şaman inanışında kötü enerjinin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan özel sembolleri kullanarak nazar enerjisini yönetebilirsiniz. Bunun için üzerinizde dikkat çeken bir aksesuar taşımalı veya canlı bir renge sahip aksesuarı bulunan elbiseler giymelisiniz.

Nazara Karşı Tedbirler

Sabah ve akşam sürekli nazar duası okumalı, Allah’ın isimlerini zikretmelisiniz. Bu yöntem nazara karşı en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Nazar duası olarak Fatiha Suresi, Ayetü’l Kürsi, Felak Suresi, Nas suresi okunmalıdır. Bu dualar üzerinizdeki nazarın bozulması için en etkili dualardır.

Nazara karşı okunması gereken dualardan biri de Kalem Suresidir. Kalem Suresi: ‘’ Doğrusu inkâr edenler, Kur’an’ı duydukları vakit (sana olan düşmanlıklarından dolayı) neredeyse gözleri ile seni yere sereceklerdi! Hâlâ da (senin için) mutlaka o, delidir, diyorlar. Halbuki Kur’an, bütün âlemler için bir öğütten başka bir şey değildir.’’ Şeklinde okunmalıdır.

Bu sayfa faydalı oldu mu?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here