Ana sayfa Dualar Sevdiğine Kavuşma Duası

Sevdiğine Kavuşma Duası

0

Arapça kaynaklarda Vasıl duası olarak da geçen sevdiğine kavuşma duası günümüzde insanların bir araya gelmesi ve birbirlerine kavuşması için çok etkili olan bir duadır. Sevdiğine kavuşmak isteyenlerin bu duayı okuyarak muradına erdiği, dua ederek sevdiklerine kavuştukları bu dua 7 gün boyunca her sabah okunmalıdır. Duanın niyeti temel olarak sevdiğine kavuşmak isteyen müminlerin kalbi olarak Allah’tan yardım istemeleri olup kalpten dua eden kişilerin duaları kabul olmaktadır. Diyanet de bu konuda edilebilecek duaları açıklamıştır.

Dua okumadan önce gusül abdesti almak ve temizlenmek şarttır. El açarak kalbi duygular ile yapılacak dua okuma eyleminde abdestli olmadığınızda duanızın kabul olması olası değildir. Ayrıca abdest alarak sevdiğine kavuşma duası okumaya Perşembe günü sabahtan başlamanız gerekiyor. Bunun temel sebebi Perşembe öğleden sonra Cuma akşamı olarak kabul edilmesidir. Bu nedenle Cuma arifesinde sevdiğine kavuşma duası okumaya başlamalı ve 7 gün boyunca bu duayı okumalısınız. Dilerseniz de sevdiğine kavuşma duası dinle diyerek de dinleyebilirsiniz. Dinleme dosyası daha sonra yüklenecektir.

7 Gün Boyunca Okunacak Dua

  • Öncelikle Ya Vedud esmasına nida etmeli, ardından Duha suresini okumalısınız. Bu işlem sonrasında ikinci duaya geçmelisiniz. Ya Vedud esmasının anlamı: seven ve sevilmeye layık olandır.
  • Ya Cami esmasına nida ederek Ala suresini okumaya başlayın. Ala suresini okuduktan sonra üçüncü duaya geçmelisiniz. Ya Cami esmasının anlamı: toplayan ve bir araya getirendir.
  • Ya Mucib esmasına nida ettikten sonra İnşirah suresini okuyun. Ya Mucib esmasının anlamı: duaları kabul edersin, şeklindedir.
  • Sevdiğine kavuşma duasını Türkçe olarak da yapabilirsiniz.

Ya Vedud Esması

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Cami Esması

Sebbihısme rabbikel’a’la. Elleziy haleka fesevva.Velleziy kaddere feheda. Velleziy ahrecelmer’a. Fece’alehu ğusaen ahva. Senukriüke fela tensa.İlla maşaallahü innehu ya’lemülcehre ve ma yahfa. Ve nüyessirüke lil yüsra. Fezekkir in nefe’atizzikra. Seyezzekkerü men yahşa. Ve yetecen nebühel’eşka. Elleziy yaslennarel kübra. Sümme la yemütü fiyha ve la yahya. Kad efleha men tezekka.Ve zekeresme rabbihi fesalla. Bel tü’sirunel hayateddünya. Vel’ahıretü hayrün ve ebka. İnne haza lefissuhufel’ula. Suhufi ibrahiyme ve musa.

Ya Mucib Esması

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab

Bu sayfa faydalı oldu mu?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here